Posvećen oltar u svetištu na Kondžilu

29. listopada u Svetištu Majke Božje Kondžilske na brdu Kondžilu nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić predslavio je Svetu misu i pod njom posvetio je novoizgrađeni vanjski oltar toga svetišta. U 10:00h ispred župne crkve u Komušini svečana procesija sa čudotvornom slikom Gospe Kondžilske se uputila prema brdu Kondžilu a u 11:00h kardinal Puljić je predslavio Svetu misu. Na početku Svete mise župnik i čuvar svetišta prečasni Boris Salapić izrazio je dobrodošlicu u prvom redu kardinalu Puljiću a onda i svim vjernicima hodočasnicima te župnicima koji su organizirano doveli vjernike sa župa koje pastoriziraju. U svojoj homiliji kardinal Puljić protumačio je značaj oltara i njegovu povezanost sa Kristom te simboliku pojedinih znakova koji će se dogoditi prigodom ceremonije posvete. Na kraju svoje homilije kardinal Puljić pozvao je vjernike da se utječu Majci Božjoj i da se stave pod njezinu zaštitu te napomenuo da je župna crkva u Komušini mjesto koje je u Godini Milosrđa proglašeno mjestom gdje se može dobiti potpuni oprost u vrhbosanskoj nadbiskupiji te vjernike pozvao da iskoriste tu milost.

Svetoj misi je nazočilo oko 1500 vjernika a koncelebriralo je 27 svećenika. Liturgijsko pjevanje animirao je zbor župe Sv. Ante Padovanskoga iz Žepča.

Vanjski oltar darovali su Hrvatska Dominikanska provincija Navještenja BDM i gospodin Gordan Bule iz Zagreba.

Temeljita obnova Svetišta na Kondžilu započela je 2010. godine i još je u tijeku.

Foto: Katolički tjednik