Kardinal Puljić predslavio Misu Večere Gospodnje u župi Garevac

IMG_0794

13. travnja 2017. s početkom u 17:00s nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić predslavio je Misu Večere Gospodnje u župi Garevac.

Na početku Svete mise kardinala Puljića pozdravio je župnik vlč. Filip Brajinović i zahvalio mu što je izabrao župu Garevac da u njoj slavi Misu Večere Gospodnje kada se na poseban način sjećamo Kristovih riječi i ustanovljenja Euharistije te Svetoga reda.

U svojoj homiliji kardinal Puljić protumačio je Riječ Božju te sam Gospodinov čin pranja nogu Apostolima. Kardinal Puljić pozvao je vjernike da kroz sveto trodnevlje razmatraju ono što je Krist učinio za sve nas te da tako nahranimo svoju dušu i oslonimo se na Boga u svim teškoćama života.

Svetoj misi nazočilo je oko 70 vjernika te župe. Nakon Svete mise kardinal Puljić je u pratnji vlč. Filipa i vlč. Ante Perića obišao Burića štalu pregledao posljednje građevinske zahvate na tome spomen mjestu te se pomolio za pokojnike.

IMG_0802 IMG_0798 IMG_0794 IMG_0796