Kardinal Puljić podjelio sakrament svete krizme u župi Sv. Obitelji na Kupresu

U nedjelju 30. travnja 2017. godine nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić predslavio je Svetu misu u župi Sv. Obitelji na Kupresu i pod Misom podjelio sakrament svete krizme za 61 pripravnika.

U 10:15s upriličen je svečani doček kardinala Puljića i ispit iz vjeronauka. U 11:00s kardinal Puljić je predslavio Svetu misu a na početku Svete mise kardinala Puljića pozdravila je jedna pripravnica.

U svojoj homiliji kardinal Puljić pozvao je pripravnike za sakrament svete krizme, roditelje i kumove na odgovorni život u Kristu i svjedočenje kršćanskoga života. Kardinal Puljić pozvao je mlade pripravnike da budu ona svijetla strana Crkve i ponos naroda i Krista, da svojim životom jasno svima pokažu kome pripadaju.

Na kraju Svete mise kardinalu Puljiću zahvalio je i uručio prigodne darove župnik mons. mr. sc. Marko Tomić.

Svetoj misi nazočili su vlč. Zdenko Perija i vlč. Ivan Ivančević župni vikar župe Kupres koji je ujedno i pripremao pripravnike za primanje svetoga sakramenta te velik broj vjernika.

IMG_0863 IMG_0862 IMG_0861 IMG_0860 IMG_0859 IMG_0867 IMG_0864 IMG_0865