Kardinal Puljić se susreo sa sjemeništarcima Crkve u Hrvata

U prostorijama VBS-a 30. travnja 2017. u poslijepodnevnim satima nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić susreo se sa sjemeništarcima Crkve u Hrvata koji se nalaze na susretu sjemeništaraca u BiH a domaćin je Nadbiskupijsko sjemenište Petar Barbarić iz Travnika.

U polsatnom susretu kardinal Puljić nastojao je u kratkim crtama prikazati povijest Vrhbosanske nadbiskupije od ponovne uspostave redovne crkvene hijerarhije pa do danas stavljajući poseban naglasak na ratne kušnje. Nakon izlaganja kardinala Puljića sjemeništarci su imali prigodu postavljati pitanja gdje su se na poseban način interesirali za političku situaciju u BiH.

Nakon susreta uslijedilo je zajedničko fotografiranje. Susretu nazoče sjemeništa iz Zadra, Splita, Sinja te Travnika kao domaćina.

IMG_0870 IMG_0873 IMG_0874