Susret kardinala Puljića i luteranskog biskupa iz Osla

02

U popodnevnim satima, 27. lipnja 2017. u Nadbiskupskom ordinarijatu vrhbosanskom u Sarajevu, kardinal Vinko Puljić, nadbiskup metropolit vrhbosanski primio je u posjet delegaciju norveške Luteranske Crkve, na čelu s biskupom Osla Oleom Chr. M. Kvarmeom. Uz luteranskog biskupa bili su: rektor katedrale u Oslu Olav Dan Hauge i djelatnice Norveškog veleposlanstva u Bosni i Hercegovini.

U otvorenom i srdačnom razgovoru kardinal Puljić je delegaciju upoznao sa situacijom u Bosni i Hercegovini i nastojanjima koje Crkve i vjerske zajednice čine na unaprjeđenju zajedništva, međusobnog razumijevanja i poštivanja.

Razgovaralo se i o mogućnosti susreta vjerskih poglavara katoličke i pravoslavne vjere te muslimanske zajednice iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije koji bi bio održan u Oslu i gdje bi svi iznijeli svoja iskustva zajedničkog života te se stvorila platforma za otvoreni i konstruktivni dijalog koji bi pomogao pomirenju i prosperitetnom razvoju društva. (kta/kt)