Preminuo vrhbosanski svećenik vlč. Dane Jakovljević

U ponedjeljak, 12. ožujka 2018. okrijepljen Otajstvima vjere, u 72. godini života i 44. godini svećeništva blago u Gospodinu završio je svoj ovozemaljski život svećenik Vrhbosanske nadbiskupije vlč. Danijel Jakovljević koji je posljednje godine svoga života proveo u Svećeničkom domu u Sarajevu. Misa zadušnica bit će, u četvrtak, 15. ožujka 2018. u 11.30 sati u sjemenišnoj crkvi Ćirila i Metoda, a pokop na gradskom groblju Bare u 13 sati.

Pokojni Dane – kako su ga ljudi od milja zvali, rođen je 2. veljače 1947. od roditelja Ivana I Ivke rođ. Papak u mjestu Gorica, župa Gračac u Rami. Osnovnoškolsko obrazovanje stekao je u Prozoru, a srednju školu završio je u Dubrovačkom sjemeništu. Za svećenika Vrhbosanske nadbiskupije, nakon svršenog studija teologije u Sarajevu, zaređen je 29. lipnja 1974. Pored ostalih službi u ovoj mjesnoj Crkvi, ostao je zapamćen kao dugogodišnji župnik u planinskoj župi Deževice nadomak Fojnice, gdje je s povjerenim mu narodom dočekao posljednji rat i progon te poslije bio jedan od pionira povratka na razorena ognjišta. Zbog bolesti, posljednje godine svoga života proveo je u Svećeničkom domu u Sarajevu, prenosi portal nedjelja.ba. (kta)