Krizma u župi sv. Franje asiškog u Zoviku i u župi sv. Josipa u Tesliću

U subotu, 7. travnja 2018. nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić pohodio je župu sv. Franje Asiškog u Zoviku povodom podjele sakramenta potvrde. Nakon svečanog dočeka i blagoslova s presvetim oltarskim sakramentom te nakon ispitivanja krizmanika, kardinal Puljić predsjedao je Euharistijskim slavljem na kojem su koncelebrirali župnik fra Marko Stjepanović te svećenici i fratri iz okolnih župa. Tom prigodom kardinal Puljić krizmao je 15 krizmanika pred brojno okupljenim narodom.

Istoga dana, kardinal Puljić predsjedao je slavljem podjele krizme i u župi sv. Josipa u Tesliću. Nakon što su dvoje krizmanika koji su imali primiti sakrament potvrde, sa svojim obiteljima i kumovima dočekali Nadbiskupa, uslijedio je blagoslov i molitva za okupljene vjernike i njihovu župu te samo slavlje svete Euharistije. U koncelebraciji su uz župnika vlč. Ivana Ravlića sudjelovali još četvorica svećenika iz susjednih župa.