Kardinal podijelio sakrament potvrde u Odžaku i Prudu

U subotu, 28. travnja 2018., nadbiskup vrhbosanski Vinko kardinal Puljić Pohodio je dvije posavske župe u kojima je slavio sakrament potvrde.

U prijepodnevnim satima ga je u župi Glavosjeka sv. Ivana Krstitelja dočekao i pozdravio župnik Jakov Filipović. Nakon razgovora s krizmanicima započela je sveta misa u kojoj je svetu krizmu primilo 24 dječaka i djevojčica, a u koncelebraciji je sudjelovalo nekoliko svećenika Doborskog dekanata.

Istoga dana u poslijepodnevnim satima nadbiskup Puljić pohodio je i župu sv. Roka u Prudu gdje ga je dočekao i pozdravio župnik Hrvoje Kalem. 11 krizmanika te župe, nakon razgovora s nadbiskupom Puljićem, primilo je za vrijeme euharistijskog slavlja sakrament potvrde, a u koncelebraciji je sudjelovalo i nekoliko svećenika iz susjednih župa te brojno okupljena župna zajednica.