Nadbiskup vrhbosanski Vinko Puljić podijelio sakrament potvrde u župi sv. Ilije u Novom Šeheru

19. svibnja 2018. nadbiskup vrhbosanski Vinko Puljić pohodio je župu Svetog Ilije u Novom Šeheru povodom slavlja sakramenta potvrde kojeg su primili72 krizmanika. Pred Crkvom su ga dočekali i pozdravili župnik fra Josip Tomasi subraća fratri, a nakon ispitivanja krizmanika započelo je euharistijsko slavlje kojim je u koncelebraciji desetak svećenika predsjedao nadbiskup Puljić. U prigodnoj homiliji protumačio je važnost dara Duha svetoga i svetkovine Duhova koja je te večeri proslavljena misom bdijenja. “Kao što se jedan dokument, da bi bio valjan, pečati važećim pečatom, tako se i vi krizmanici ovim sakramentom potvrđujete u vjeri i onim milostima koje ste već primili u sakramentu krštenja” – poručio je krizmanicima te ih ohrabrio u svjedočenju za Isusa Krista.