Kardinal Puljić krizmao 41 mladih župe Sv. Ivana Krstitelja u Lug – Brankovićima

U župi sv. Ivana Krstitelja u Lug – Brankovićima, u subotu, 26. svibnja, nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić podijelio je sakrament potvrde za četrdeset i jednog krizmanika te župe. Stigavši pred župu oko 16 sati, dočekali su ga župnik vlč. Franjo Ivandić te krizmanici sa svojim kumovima i obiteljima nakon čega je uslijedilo ispitivanje krizmanika. U 17 sati je započelo je euharistijsko slavlje te podjela krizme, na kojoj je sudjolovala brojno okupljena zajednica vjernika te 10-ak svećenika koji su koncelebrirali kod svete mise. Na početku je izraz dobrodošlice i pozdravni govor izrekao krizmanik Renato Vilić a na samom kraju slavlja krizmanica Ivona Pranjić je u ime krizmanika izrekla zahvalu kardinalu te mu uručila daru, dok je krizmanica Marija Filipović izrekla stihove Šenoine pjesme “Oj budi svoj”.