Sv. potvrdu u Orašju primilo 35 krizmanika

U nedjelju, 3.lipnja, u župi Bl. Alojzija Stepinca u Orašju, vrhbosanski nadbiskup metropolita Vinko kard. Puljić podijelio je sakrament potvrde za 35 krizmanika.Na svetom misnom slavlju su uz kardinala koncelebrirali su župnik župe Donja Tramošnica fra Jozo Puškarić, župnik i gvardijan franjevačkog samostana Tolisa fra Mario Jurić, te fra Anto Pušeljić, župnik župe Bl. Alojzija Stepinca u Orašju.

Kardinal je homiliji, obraćajući se krizmanicima te njihovoj rodbini i prijateljima, naglasio važnost vjere u životu. Kumovima i roditeljima dao je zadaću, to jest, brigu o krizmanicima i njihovom rastu u vjeri. Za glazbeni dio bili su zaduženi dječji župni zbor iz Tolise te dječji župni zbor iz Orašja.

Nakon mise upriličena su slavlja i druženja u obiteljima krizmanika te ručak u župnom uredu za svećenike i kardinala Puljića.