Proslava patrona i krizma u župi Prečistog srca Marijina u Foči

U subotu, 9. lipnja 2018., nadbiskup Vinko kardinal Puljić predlsavio je u župi Prečistog srca Marijina u Foči kod Dervente euharistijsko slavlje povodom patrona te župe i podjele sakramenta sv. potvrde jedom krizmaniku. U ovoj povratničkoj župi, u njenoj još nedovršenoj crkvi, okupilo se oko 150 vjernika a koncelebracijom se, osim župnika fra Joze Gogića, pridružila još šestorica svećenika koji pastoralnom djeluju u tome dijelu vrhbosanske nadbiskupije. U prigodnoj homiliji kardinal Puljić je ohrabrio   krizmanika Patrika u vjernosti primljenim darovima od Gospodina, a svim vjernicima je na kraju sv. mise podcrtao važnost požrtvovnosti i velikodušnosti. Ukazujući na primjer Blažene djevice Marije, naglasio je kako upravo o ženama ovisi opstanak i obnova našega naroda u BiH. Za razliku od muškaraca koji su često usmjereni na vlast i dominaciju nad drugima, žene, ako su vjerne svome pozivu na velikodušnost i žrtvu, postaju nada za obnovu vjere i morala u našemu društvu. Nakon liturgijskog slavlja, druženje okupljenih vjernika nastavljeno zajedničkim ručkom uz izvornu glazbu toga kraja.