Sakrament potvrde u Boću i Špionici

Nadbiskup metropolit vrhbosanski Vinko kardinal Puljić podijelio je sakrament potvrde 14 krizmanika u župi sv. Ante padovanskog u mjestu Boće u Bosanskoj posavini. Nakon dočeka pred crkvom, župnik vlč. Filip Maršić uputio je svoj pozdrav Nadbiskupu Puljiću kao i krizmanicima zajedno sa njihovim kumovima i rodbinom. Nakon kardinalovog razgovora s krizmanicima uslijedilo je samo slavlje euharistije i podjele krizme pri čemu su se koncelebracijom pridružila vlč. Damir Ivanović, vlč. Niko Ikić, vlč. Mirko Ikić i fra Franjo Ninić.
Predvečer istoga dana, nadbiskup Vinko Puljić pohodio je i župu sv. Josipa u Špionici, također u bosanskoj posavini gdje je sv. krizmu primilo 18 mladića i djevojaka. Kardinala Puljića dočekao je i pozdravio župnik fra Miroslav Ikić, a kao suslavitelji su na misi sudjelovali i fra Niko Josić i fra Martin Antunović. Na obje krizme kardinal Puljić potaknuo je krizmanike na otvorenost Božjoj milosti koja im se daje u ovome sakramentu, a njihove kumove i roditelje podsjetio je na njihovo poslanje potpore i oslonca u službi krizmanika.