Krizma u župi Presvetog Srca Isusovog u Pećinama

29. srpnja 2018. Nadbiskup Vinko kardinal Puljić posjetio je župu Presvetog Srca Isusovog u mjestu Pećine kako bi podjelio sakramenat sv. krizme kandidatu Josipu Tomiću. Stgavši u župu Nadbiskupa je dočekao i pozdravio župnik vlč. Donal Marković nakon čega je uslijedio Nadbiskupov razgovor s krizmanikom. Nakon okrepe i druženja s župnikom pristiglim svećenicima, u 11:00h uslijedila je euharistija i sama podjela sakramenta potvrde. Uz župnika su koncelebrirali i vlč. Željko Marić, rektor travničkog sjemeništa te župnik na Marindvoru vlč. Oliver Jurišić, također u ulozi kuma na krizmi. Osim što je ohrabrio krizmanika i njegovu obitelj za hrabro svjedočenje svoje vjere, kardinal Puljić je također, osvrćući se na proglašeno evanđelje o Isusovom čudu umnažanju kruha, pozvao sve prisutne na rasuđivanje u prepoznavanju Božjih čuda koja se i u našim životima događaju. “Veliko čudo je i to da smo danas ovdje skupljeni radi Krista, nakon i unatoč toga da su vaše kuće ovdje bile srušene a vi protjerani sa svojih ognjišta”, naglasio je kardinal Puljić.