IX. međudekanski susret

Travnik - 19. svibnja 2022. u 9:30

U skladu sa zaključkom biskupa BK-a BiH ove godine predviđen je IX. međudekanski susret svih (nad)biskupa, provincijala, članova Vijeća za kler BK-a BiH i dekana u BiH koji će se održati u četvrtak, 19. svibnja s početkom u 9:30 u Nadbiskupskom sjemeništu Petar Barbarić u Travniku.

Dnevni red sadrži šest točaka:

1. Pozdrav predsjednika BK BiH
  2. Osvrt na Zapisnik s VIII. međudekanskog susreta (nadbiskup Vukšić)
  3. Izlaganja na temelju Naputka Kongregacije za kler: „Pastoralno obraćenje župne zajednice u službi evangelizacijskog poslanja Crkve“ (mons. Slađan Ćosić)
  4. Izvješće o kolekti prikupljenoj u Nedjelju solidarnosti 2022. godine
  5. Kratki osvrti dekana na trenutno stanje u dekanatima i planovi za uspostavu ili nastavak međudekanske povezanosti s partnerskim dekanatom
  6. Razno

Vrijedi spomenuti kako je sv. misa s pukom predviđena u 11:00, a nakon nje ručak te nastavak rada.

D. K.

Vrhbosanska nadbiskupija