V. Obiteljski dan u BiH

Kupres - 30. i 31. srpnja 2022.

Peti po redu Obiteljski dan u Bosni i Hercegovini te drugi Svjetski dan djedova, baka i starijih osoba bit će održan u župi Svete Obitelji na Kupresu u subotu, 30. i nedjelju 31. srpnja. Tom prigodom Katolička tiskovna agencija objavila je program za ta dva dana kojega donosimo u cijelosti:

Subota, 30. srpnja 2022.

• 18:00 – prigoda za pristup sakramentu ispovijedi
  • 18:00 - krunica za obitelji
  • 19:00 – sveta misa uočnica: predvodi predsjednik Vijeća za obitelj BK BiH mons. Marko Semren
  • 20:00 – jednosatno klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom na temu poruke pape Franje za drugi Svjetski dan djedova, baka i starijih osoba

Nedjelja, 31. srpnja 2022.

• 10:00 – molitva krunice i prigoda za pristup sakramentu ispovijedi
  • 11:00 – svečano Euharistijsko slavlje: predvodi kardinal Vinko Puljić, a propovijeda predsjednik BK-a BiH mons. Tomo Vukšić, nadbiskup metropolit vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH

Podsjećanja radi biskupi BK-a BiH sa svog 84. redovitog zasjedanja, održanog 13. i 14. srpnja 2022. u Banjoj Luci, uputili su poziv svim članovima svojih biskupijskih zajednica kojima je to moguće, a posebno vjernicima iz župa u blizini Kupresa, da se i ove godine ujedine na euharistijskom slavlju u nedjelju 31. srpnja u crkvi Svete Obitelji Obiteljskog dana. Te nedjelje su i sve župne i druge crkvene zajednice u Bosni i Hercegovini pozvane moliti za obitelji te za djedove, bake i starije osobe.

D. K.

Vrhbosanska nadbiskupija