Imenovano novo Pastoralno vijeće Vrhbosanske nadbiskupije

Vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić u četvrtak, 7. rujna imenovao je novi saziv Pastoralnog vijeća Vrhbosanske nadbiskupije na mandat od pet godina.

Osim nadbiskupa koji je predsjednik spomenutog vijeća u isto su snagom službe ušli: mons. Slađan Ćosić, generalni vikar VN-a, fra Zdravko Dadić, provincijal Franjevačke provincije Bosne Srebrene i dr. sc. vlč. Tomislav Mlakić, pročelnik Katehetskog ureda VN-a.

Izabrani i potvrđeni su predstavnici 13 dekanata nadbiskupije te dvojica dekana: gosp. Luka Marić (Brčanski), gosp. Antonio Džolan (Bugojanski), gosp. Šandor Lipovac (Derventski), gđa Mara Barišić (Doborski), gosp. Miro Kapetanović (Kreševski), gosp. Marinko Rumbočić, (Ramski), gđa Emanuela Buzuk (Sarajevski), gosp. Miroslav Pejčinović (Sutješki), gosp. Josip Mikić (Šamački), gosp. Anto Bilić (Travnički), gosp. Danijel Marković (Tuzlanski), gosp. Brane Tabak (Usorski), gđa Jelka Jukić (Žepački), preč. Ilija Orkić, dekan Doborskog dekanata i preč. Marijan Živković, dekan Šamačkog dekanata.

Članovi novog Pastoralnog vijeća po nadbiskupovom izboru su: dr. sc. vlč. Šimo Maršić, profesor pastoralne teologije (KBF), dr. sc. fra Ivan Šarčević, OFM, profesor pastor pastoralne teologije (FT),  dr. sc. vlč. Ilija Marković, docent na Katedri kanonskog prava (KBF), dr. sc. vlč. Ante Vrhovac, povjerenik za pastoral braka i obitelji VN-a, dipl. iur. Vatroslav Čelar, direktor Opće-realne gimnazije u KŠC-u Sarajevo, vlč. Marko Mikić, župnik župe Imena Marijina (Gromiljak), p. Ante Topić, DI, župnik župe Sv. Ignacija (Grbavica), vlč. Štefan Marković, župni vikar župe Presvetog Srca Isusova (Sarajevo), fra Nikola Livaja, župni vikar župe Svetog Duha (Nova Bila), gđa Brankica Radić, vjeroučiteljica, gosp. Bernard Heraković, vjeroučitelj, s. Agnieszka Chwalinski, predstavnica redovnica u župnom pastoralu (Odžak), s. Neda Kurevija, predstavnica redovnica u župnom pastoralu (Novo Sarajevo), gosp. Stefan Kukrić, predstavnik mladih, gđica Iva Petrušić, predstavnik mladih, gosp. Brane Vrbić, predstavnik katoličkih medija i gđa Marina Pravdić, predstavnik svjetovnih katoličkih udruga i ustanova.

Konstituiranje Pastoralnog vijeća, izbor Poslovodnog odbora i Tajnika bit će na redovitoj sjednici koja je zakazana za subotu, 23. rujna s početkom u 10:00 u zgradi Ordinarijata vrhbosanskoga.