Čestitka kardinala Puljića novom dubrovačkom biskupu

Vrhbosanski nadbiskup metropolita i predsjednik BK-a BiH na blagdan Sv. Andrije apostola, 30. studenoga uputio je čestitku novoimenovanom biskupu Dubrovačke biskupije mons. Roku Glasnoviću koju donosimo u cijelosti:

Dragi i poštovani mons. Roko, novoimenovani dubrovački biskupe!

Već duže vrijeme smo očekivali vijest iz Vatikana o imenovanju novog biskupa za Dubrovnik. Danas smo primili tu vijest te me osobno, a vjerujem i mnoge, obradovala kada Vam je Sveti Otac iskazao povjerenje povjeravajući Vam tu službu nadpastira u dubrovačkoj Crkvi.

Zato Vama osobno izričem iskrenu čestitku i dobrodošlicu u Apostolski zbor naših dana, baš danas na dan apostola Sv. Andrije. Čestitam i dubrovačkoj Crkvi koja je dobila svoga biskupa. Uz izraze čestitke i dobrodošlice u apostolski zbor, želim Vam snage i svjetla Duha Svetoga u novoj povjerenoj službi.

Izražavam bratsko zajedništvo u Gospodinu te srdačno pozdravljam!

Vinko kardinal Puljić

nadbiskup metropolit vrhbosanski