Preminuo vrhbosanski svećenik vlč. Vlado Jagustin

U četvrtak, 4. svibnja, nakon kraće bolesti, preminuo je svećenik Vrhbosanske nadbiskupije vlč. Vlado Jagustin, župnik župe Sv. Mihovila arkanđela u mjestu Kopanice kod Orašja, u 66. godini života i 38. godini svećeništva.

Sveta misa i ispraćaj pokojnog župnika Vlade iz župe Kopanice, kako piše KTA, bit će u petak, 5. svibnja u 16:00 h u župnoj crkvi Sv. Mihovila arkanđela.

Zadušnica i ukop pokojnog svećenika bit će u subotu, 6. svibnja u 15:00 h na mjesnom groblju u njegovoj rodnoj župi Garevac.

Vlč. Vlado Jagustin rođen je 16. kolovoza 1957. od oca Ivice i majke Janje rođ. Burić u mjestu Garevac kod Modriče u Bosanskoj Posavini. Osnovnu školu pohađao je u Donjim Kladarima, srednju školu u Nadbiskupskom sjemeništu Zmajević u Zadru, a Filozofsko-teološki studij na Vrhbosanskoj visokoj teološkog školi (današnjem KBF-u) u Sarajevu gdje je 29. lipnja 1985. zaređen za svećenika. Između ostaloga, bio je župnik u: Rastičevu, Gradačcu, Živinicama, Globarici i Kopanicama.

Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!

J.Vr.,KT