Preminuo vlč. Jure Zirdum, svećenik Vrhbosanske nadbiskupije

Umirovljeni svećenik Vrhbosanske nadbiskupije vlč. Jure Zirdum preminuo je u petak, 25. kolovoza u Kostreni kod Rijeke u svojoj 74. godini života i 47. svećeništva.

Ukop zemnih ostataka vlč. Zirduma bit će u ponedjeljak, 28. kolovoza u 10:00 na groblju Sv. Lucije u Kostreni, a misa zadušnica u župnoj crkvi Sv. Lucije poslije sprovoda.

Pokojni svećenik Jure rođen je 17. veljače 1950. u župi Bukovica, kod Dervente, u obitelji Joze i Ane rođ. Marijić. Osnovnu školu pohađao je u rodnom mjestu, gimnaziju i sjemenište u Subotici, a filozofsko-teološki studij završio je u Rimu. Za svećenika Vrhbosanske nadbiskupije zaređen je 29. lipnja 1977. u Sarajevu. U Vječnom gradu postigao je magisterij iz filozofije i teologije 1980., a zatim je i doktorirao 1984. Veći dio svog svećeničkog života proveo je na službama u Njemačkoj.

Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!