Vrhbosanska nadbiskupija prikupila 106.500,00 KM pomoći Sloveniji

Vjernici Vrhbosanske nadbiskupije u župnim i filijalnim crkvama 20. kolovoza prikupljali su novčane priloge za stradala područja u poplavama u Sloveniji. U pojedinim župama ta je akcija nastavljena do početka rujna te je ukupno prikupljeno 106.500,00 KM.

Cjelokupni iznos Ekonomat Vrhbosanske nadbiskupije uplatit će Caritasu BiH koji će to proslijediti Caritasu Slovenije.

Podsjećanja radi početkom kolovoza strašno nevrijeme zahvatilo je Republiku Sloveniju i uzrokovalo velike poplave u mnogim područjima zemlje, ostavivši za sobom nenadoknadive ljudske žrtve i značajnu materijalnu štetu. U znak solidarnosti Vrhbosanska nadbiskupija odlučila je prikupljati novčanu pomoć za stradala područja kako bi pomogla njihovu obnovu.