Imenovan novi saziv Svećeničkog vijeća Vrhbosanske nadbiskupije

Vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić nakon provedenih izbora imenovao je 28. rujna novi saziv Svećeničkog vijeća Vrhbosanske nadbiskupije na mandat od pet godina.

Članovi snagom službe:

Mons. Slađan Ćosić, generalni vikar VN-a, fra Zdravko Dadić, provincijal Franjevačke provincije Bosne Srebrene, fra Šimo Ivelj, sudski vikar VN-a, preč. Mladen Kalfić, kancelar VN-a, preč. Vladimir Pranjić, ekonom VN-a, preč. Zdenko Spajić, rektor VBS-a, fra Josip Jozić, dekan FT-a.

Izabrani i potvrđeni članovi pojedinih skupina

Predstavnici župnika Fojničkog arhiđakonata: mons. Anto Ćosić, župnik na Marijin Dvoru u Sarajevu i fra Ilija Božić, upravitelj ekspoziture i svetišta u Olovu.

Predstavnici župnika Gučogorskog arhiđakonata: vlč. Viktor Šošić, župnik župe Sv. Terezije od Djeteta Isusa u Bistrici kod Gornjeg Vakufa/Uskoplja i fra Filip Karadža, župnik župe Sv. Ivana Krstitelja u Podmilačju.

Predstavnici župnika Plehanskog arhiđakonata: preč. Juro Babić, župnik župe Presvetog Srca Isusova u Doboju i fra Mirko Filipović, župnik župe Sv. Franje Asiškog u Žeravcu.

Predstavnici župnika Toliškog arhiđakonata: vlč. Zlatko Ivkić, župnik župe Imena Marijina u Oštroj Luki-Boku i fra Joso Oršolić, župnik župe Sv. Ivana Krstitelja u Donjoj Tramošnici.

Predstavnici župnih vikara Fojničkog i Gučogorskog arhiđakonata: vlč. Paulo Henrique dos Santos Coelho, župni vikar župe Sv. Majke Terezije u Vogošći i fra Zvonimir Batista, župni vikar župe Uznesenja BDM-a Gornji Vakuf/Uskoplje.

Predstavnici župnih vikara Plehanskog i Toliškog arhiđakonata: vlč. Sandro Jurešić, župni vikar župe Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja u Odžaku i fra Mario Jurković, župni vikar župe Sv. Marka evnađeliste u Potočanima.

Predstavnici KBF-a i FT-a: vlč. Šimo Maršić, profesor pastoralne teologije na KBF-u u Sarajevu i fra Stipo Alandžak, profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

Predstavnici vrhbosanskih svećenika na službi izvan dijeceze: vlč. Josip Jelić, voditelj HKZ-a u Rottweilu i Schwenningenu i vlč. Slavko Rajič, biskupski vikar za pastoral MORH-a i OSRH-a i vojni kapelan.

Predstavnik svećenika izvan pobrojanih skupina: vlč. Mirko Šimić, ravnatelj Caritasa Vrhbosanske nadbiskupije.

Članovi po nadbiskupovu imenovanju:

Mons. Pavo Jurišić, prepošt Stolnog kaptola, preč. Željko Marić, rektor sjemeništa  i ravnatelj KŠC-u u Travniku, preč. Michele Capasso, rektor NMMS Redemptoris Mater u Vogošći, vlč. Mario Bernadić, dekan KBF-a, vlč. Tomislav Mlakić, pročelnik KUVN-a i vlč. Dražen Kustura, glasnogovornik VN-a.

Prva sjednica novog saziva Svećeničkog vijeća Vrhbosanske nadbiskupije održat će se u srijedu, 11. listopada s početkom u 10:00 u prostorijama Vrhbosanskog nadbiskupskog ordinarijata.