Imenovanja i premještaji svećenika u Vrhbosanskoj nadbiskupiji 2024.

U proteklom razdoblju vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić potpisao je dekrete o imenovanjima i premještajima svećenika u Vrhbosanskoj nadbiskupiji koje donosimo prema nadnevcima kako su potpisivani:

Vlč. gosp. Fabijan Stanušić stavljen je na raspolaganje za pastoralnu službu u Vojnom ordinarijatu u Bosni i Hercegovini.

Vlč. gosp. Ilija Miškić razriješen je službe župnika u župi Sv. Ilije Proroka u Ularicama te je stavljen u svećeničku mirovinu.

Preč. gosp. Juro Babić imenovan je privremenim upraviteljem župe Sv. Ilije Proroka u Ularicama.

Vlč. gosp. Marko Mikić razriješen je službe promicatelja duhovnih zvanja u Vrhbosanskoj nadbiskupiji.

Vlč. gosp. Ljubo Zadrić imenovan je povjerenikom za promicanje duhovnih zvanja u Vrhbosanskoj nadbiskupiji.

Vlč. gosp. Bojan Ivešić imenovan je na službu arhivara Vrhbosanske nadbiskupije.

Preč. gosp. Marko Zubak razriješen je službe privremenog upravitelja župe Uzvišenja Svetog Križa Bistrica, kod Žepča.

Vlč. gosp. Bono Tomić razriješen je službe župnika u župi Sv. Ivana Krstitelja Živinice te je imenovan župnikom u župi Uzvišenja Svetog Križa Bistrica, kod Žepča.

Vlč. gosp. Oliver Jerković imenovan je upraviteljem župe Sv. Ivana Krstitelja Živinice.

Vlč. gosp. Mišo Sirovina, OFM, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Ante Padovanskog Sivša.

Vlč. gosp. Drago Pranješ, OFM, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Martina Bučići te je imenovan župnikom iste župe.

Vlč. gosp. Antonio Čutura razriješen je službe upravitelja župe Sv. Ilije Proroka Bosanski Brod.

Vlč. gosp. Ilija Marinović razriješen je službe župnika u župi Bezgrješnog začeća BDM-a Crkvica te je imenovan župnikom u župi Sv. Ilije Proroka Bosanski Brod.

Vlč. gosp. Andrej Lukanović razriješen je službe župnika u župi Prečistog Srca Marijina Bijeljina te je imenovan župnikom u župi Bezgrješnog začeća BDM-a Crkvica u Zenici.

Preč. gosp. Damir Ivanović imenovan je upraviteljem župe Prečistog Srca Marijina Bijeljina.

Vlč. gosp. Mislav Anton Botica, mladomisnik, imenovan je pastoralnim suradnikom u Nadbiskupijskom centru za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“

Vlč. gosp. Jesus Antonio Gazquez Hernandez, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Uznesenja BDM-a Stup.

Vlč. gosp. Nilson Gerardo Andrade Ibarra, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Ivana Krstitelja Lug-Brankovići.

Vlč. gosp. Danijel Lukić, OFM, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Ivana Krstitelja Kraljeva Sutjeska.

Vlč. gosp. Zdenko Frljić, OFM, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Franje Guča Gora.

Vlč. gosp. Fabijanu Štedulu odobren nastavak studija iz kanonskog prava i pisanje doktorata na Papinskom sveučilištu Svetog Križa u Rimu.

Vlč. gosp. Bojan Ivešić na raspolaganje BK-a BiH na mandat od pet godina.

Vlč. gosp. Oliver Jerković razriješen je službe župnog upravitelja u župi Sv. Ivana Krstitelja Živinice.

Vlč. gosp. Marcel Tunjić razriješen je službe župnika u župi Uzvišenja Sv. Križa Jelaške i imenovan je župnikom u župi Sv. Ivana Krstitelja Živinice.

Vlč. gosp. Stipica Lešić razriješen je službe pastoralnog suradnika u NCM-u „Ivan Pavao II.“ i imenovan je na službu župnika u župi Uzvišenja Sv. Križa Jelaške.

Vlč. gosp. Ivo Jezidžić razriješen je službe župnika u župi Sv. Ilije Čemerno i imenovan je pastoralnim suradnikom u župi Uzašašća Gospodinova Novi Travnik.

Preč. gosp. Pero Brkić imenovan je župnim upraviteljem u župi Sv. Ilije Čemerno i razriješen je službe župnog upravitelja u župi Sv. Marka Ilijaš.

Preč. gosp. Zdenko Spajić razriješen je službe rektora Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa i imenovan je župnikom u župi Sv. Marka Ilijaš.

Vlč. gosp. Ivan Rako imenovan je rektorom Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa.

Vlč. gosp. Ljubo Zadrić imenovan je vicerektorom Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa.

Vlč. gosp. Josip Antukić imenovan je ekonomom Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa.

Preč. gosp. Damir Ivanović razriješen je službe upravitelja župe Prečistog Srca Marijina Bijeljina.

Vlč. gosp. Josip Marković razriješen je službe župnog vikara župe Presvetog Srca Isusova Prozor i imenovan je župnikom župe Prečistog Srca Marijina Bijeljina i vjeroučiteljem.

Vlč. gosp. Ivan Mijać razriješen je službe župnog vikara župe Uznesenja BDM-a Stup i imenovan je župnim vikarom župe Presvetog Srca Isusova Prozor.

Vlč. gosp. Oliver Jurišić razriješen je službe župnika župe Presvetog Srca Isusova Katedrala Sarajevo.

Mons. Ivo Tomašević imenovan je župnikom župe Presvetog Srca Isusova Katedrala Sarajevo.

Vlč. gosp. Milan Blaha dobio suglasnost za pastoralno djelovanje u Zadarskoj nadbiskupiji na tri godine.

Preč. gosp. Vladimir Pranjić imenovan je na službu ekonoma VN-a na drugi petogodišnji mandat.

Vlč. gosp. Štefan Marković razriješen je službe župnog vikara župe Presvetog Srca Isusova Katedrala Sarajevo i dobio je suglasnost za odlazak u Svetu Zemlju i misionarsko djelovanje.

Vlč. gosp. Josip Papak razriješen je službe ekonoma u Vrhbosanskom bogoslovnom sjemeništu i upućen je na poslijediplomski studij kanonskog prava na Papinskom sveučilištu Svetog Križa u Rimu.

Vlč. gosp. Žarko Vujica razriješen je službe župnika župe Sv. Petra i Pavla u Kaknju te je imenovan duhovnikom u Domu za starije i nemoćne osobe Dr. Ivan Evanđelist Šarić u Lugu kod Kiseljaka.

Vlč. gosp. Ivica Mršo imenovan je župnikom župe Sv. Petra i Pavla u Kaknju.

Vlč. gosp. Ante Vrhovac razriješen je službe ravnatelja KŠC-a Sv. Franjo u Tuzli i imenovan je na službu prefekta u Nadbiskupskom sjemeništu Petar Barbarić u Travniku i odgojiteljem u internatu KŠC-a Petar Barbarić u Travniku.

Vlč. gosp. Branko Jurić imenovan je ravnateljem KŠC-a Sv. Franjo u Tuzli.