Nadbiskup Vukšić uputio čestitku mons. Zgrabliću

Vrhbosanski nadbiskup i metropolita mons. Tomo Vukšić, 9. travnja uputio je čestitku novoimenovanom zadarskom nadbiskupu koadjutoru mons. Milanu Zgrabliću.

U njoj je istaknuo kako ga je obradovala vijest da je papa Franjo mons. Zgrablića imenovao nadbiskupom koadjutorom zadarskim i time nasljednikom mons. Želimira Puljića.

„Pozdravljam Te s poštovanjem i otvorenošću za bratsku suradnju u zajedničkom služenju Narodu Božjemu i svim ljudima, čija radost već u ovom životu i vječno spasenje su jedine svrhe naših poslanja i skromnoga služenja. Neka Te Blažena Djevica Marija, na nebo uznesena, u čijoj si župi do sada služio, i svi zadarski sveci zaštitnici, koji bdiju nad tim dijelom Crkve Božje, prate svojim zagovorom kako bi uvijek mogao na najbolji način služiti Crkvi Kristovoj u Zadarskoj nadbiskupiji i svim ljudima koje Ti Providnost Božja bude dovodila na životni put“, zaželio je vrhbosanski nadbiskup mons. Zgrabliću.